Robert 1

Br. Robert Borzyszkowski CSsR ponownie mistrzem Polski kleryków w tenisie stołowym

Nasz współbrat, br. Robert Borzyszkowski CSsR, obronił mistrzowski tytuł w czasie XXII Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w tenisie stołowym ktore odbyły się w dniach 13-14 listopada 2019 r. w Częstochowie. Serdecznie gratulujemy!

Przez dwa dni w naszym budynku mieszkało, modliło się i rywalizowało blisko 60 alumnów z całej Polski. Zwieńczeniem rozgrywek był koncert zespołu TGD, który zgromadził wielu wiernych spragnionych radosnego uwielbienia Jezusa.

Zawody jak co roku, odbywały się w dwóch kategoriach. Pierwszego dnia(13 listopada) miały miejsce rozgrywki drużynowe. Podobnie jak przed rokiem zwycięska okazała się drużyna WSD Kielce, która w finale pokonała alumnów z Kalisza. Ku uciesze stałych mieszkańców naszego budynku, reprezentacja gospodarzy zajęła trzecie miejsce.

W turnieju indywidualnym(14 listopada), podobnie jak w zawodach drużynowych, mieliśmy podobny przebieg jak rok temu. Tytuł Mistrza Polski WSD w tenisie stołowym ponownie przypadł klerykowi Robertowi Borzyszkowskiemu (WSD Redemptorystów), który ponownie w finale pokonał Grzegorza Chlewickiego, który reprezentował WSD Kielce. Brąz przypadł reprezentantowi WSD Salwatorianów. Kleryk Damian Kokocha w meczu o trzecie miejsce pokonał kl. Łukasza Cyrnka (WSD Rzeszów). Najlepszy z reprezentacji gospodarzy okazał się diakon Zbyszek Wojtysek, który uplasował się na 7 pozycji.

WIĘCEJ: Br. Robert Borzyszkowski CSsR mistrzem Polski w turnieju tenisa stołowego kleryków

Czwartkowego wieczoru miała miejsce Najświętsza Eucharystia kończąca zawody. Przewodniczył jej ksiądz wicerektor Adam Fogelman, który podkreślał w homilii ważność zmagań sportowych w kontekście rozwoju duchowego i ludzkiego każdego z alumnów. Finałowym akcentem całych mistrzostw był koncert zespołu TGD, który przyciągnął do naszego kościoła tłumy. Z pewnością każdy uczestnik tego wydarzenia przybliżył się do nieba, jak podkreślali sami artyści. (…)

dk. Mateusz Golis; red.; za: seminarium.czest.pl