logo

bernard baner

wicenia diakonatu 28092013 r 20131009 1405136919W sobotę 28 września 2013 w tuchowskiej bazylice br. Paweł Burda CSsR przyjął święcenia diakonatu z rąk ks. bpa Kazimierza Gurdy, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej i przewodniczącego Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego z ramienia Konferencji Episkopatu Polski. Wydarzenie to poprzedziła jutrznia, podczas której kandydat do diakonatu złożył osobiście wyznanie wiary i otrzymał poświęconą Liturgię Godzin, którą zobowiązał się odmawiać każdego dnia.

Uroczysta liturgia pod przewodnictwem ks. biskupa rozpoczęła się o godz. 10.30. Mszę Świętą koncelebrowało wielu redemptorystów przybyłych z różnych części Polski i z zagranicy, a wśród nich między innymi o. prowincjał Janusz Sok i o. Sylwester Cabała, radny zwyczajny Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Na tę wyjątkową uroczystość przybył także ksiądz Piotr Modelski, proboszcz rodzinnej parafii br. Pawła w Podstolicach. W homilii ks. biskup mówił, że diakon we wspólnocie Kościoła musi być świadkiem Jezusa Chrystusa oraz z miłością służyć ludziom. Bóg wybiera człowieka do rzeczy po ludzku niewyobrażalnych, ale i zarazem oczekuje, by codziennie poświęcać się głoszeniu prawdy Ewangelii. Życzył on także br. Pawłowi, aby był przepojony gorliwością na wzór pierwszych diakonów św. Szczepana i św. Filipa, którzy oddali swoje życie z miłości do Jezusa Chrystusa.

Dziękując Bogu za nowego diakona i składając mu najlepsze życzenia, pamiętamy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu potrzebne dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Najświętszej, aby był gorliwym świadkiem Jezusa Chrystusa we współczesnym świecie.

 Galeria

br. Jerzy Krywult CSsR

Aktualności

Zakończenie roku akademickiego 2013/1428 Cze 2014 09:59 - o. Janusz Urban CSsRZakończenie roku akademickiego 2013/14

Rok akademicki 2013/2014 w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie dobiegł końca. 27 czerwca odbyło się posiedzenie Rady Naukowo-Pedagogicznej, podczas której wykładowcy i wychowawcy pod przewodnictwem prowincjała, o. Janusza Soka, podsumowali cały rok pracy tak w aspekcie dy [ ... ]

AktualnościCzytaj więcej...
Końcowy egzamin z filozofii27 Cze 2014 11:51 - o. Janusz Urban CSsRKońcowy egzamin z filozofii

W ostatnim dniu letniej sesji egzaminacyjnej odbył się egzamin końcowy z filozofii. Przed komisją, w której zasiedli wykładowcy naszego seminarium: o. dr Marek Urban CSsR, o. dr Antoni Karaś CSsR  i o. dr Janusz Urban CSsR, stanęli bracia drugiego roku filozofii, aby pomyślnie uwieńczy [ ... ]

AktualnościCzytaj więcej...
Koronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach22 Cze 2014 13:53 - WacławKoronacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach

W ostatnią niedzielę bracia klerycy z naszego seminarium wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystej Eucharystii, podczas której dokonano aktu koronacji koronami papieskimi wizerunku Matki Bożej Nieustającej Pomocy z gliwickiego kościoła redemptorystów.

"91 lat czekałaś Maryjo, aby przej [ ... ]

AktualnościCzytaj więcej...
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej21 Cze 2014 16:57 - AdministratorUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nasza wspólnota seminaryjna wzięła udział w tradycyjnej procesji ulicami Tuchowa, w tym roku prowadzącej od naszego sanktuarium do tuchowskiego rynku. Galeria                

AktualnościCzytaj więcej...
Prymicje o. Pawła Burdy CSsR w naszym seminarium 07 Cze 2014 15:11 - br. Dominik Jurek CSsRPrymicje o. Pawła Burdy CSsR w naszym seminarium

Przywilejem nowowyświęconego kapłana jest możliwość udzielenia specjalnego błogosławieństwa podczas swojej pierwszej Mszy Świętej. Ojciec Paweł Burda dla naszej wspólnoty sprawował ją w kaplicy seminaryjnej we czwartek 5 czerwca. Podczas homilii  podzielił się z nami swymi „ś [ ... ]

AktualnościCzytaj więcej...

Drodzy

z radością informuję, że 15 sierpnia o godz. 10.30

w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej

nasz współbrat Szczepan Hebda

na ręce ojca prowincjała Janusza Soka

złoży profesję wieczystą

w Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela.

 

Na powyższą uroczystość serdecznie zapraszam prosząc jednocześnie o modlitwę w intencji tego współbrata jak również w intencji wszystkich przygotowujących się do oddania całego życia dziełu Obfitego Odkupienia.

 

w Chrystusie Odkupicielu
o. dr Janusz Urban CSsR
rektor WSD w Tuchowie

Tuchów, 09.07.2014 r.

rekolekcje2014m

Polecamy

rod269