Inauguracyjne zwycięstwo z Salezjanami w Lidze Krakowskiej!

We wtorek, 7. listopada, w zimne popołudnie rozpoczęliśmy mecz z WSD TS w Krakowie. Drużynę Salezjanów znaliśmy już dobrze, gdyż w poprzednich dwóch sezonach rozegraliśmy z nimi dwa mecze, które wygraliśmy.

Środowy mecz rozpoczął się więc od zachowawczej gry obu drużyn. Jednak z każdą minutą spotkanie stawało się coraz bardziej otwarte. Wynik meczu otworzył br. Jakub Gościński (kapitan naszej drużyny), który dobił strzał br. Dominika Strychacza. Salezjanie odpowiedzieli po paru minutach w podobny sposób, strzelając wyrównującą bramkę. Wynik do przerwy, mimo groźnych akcji z obu stron, nie uległ już zmianie.

Czas przerwy wykorzystaliśmy na zmotywowanie się do jeszcze lepszej gry. Z podniesionym czołem wyszliśmy na drugą połowę, podczas której na samym początku zdobyliśmy drugą bramkę. Strzelcem okazał się br. Dominik Król, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył swoją pierwszą bramkę w tych rozgrywkach. Niedługo później prowadziliśmy już 3:1! W zamieszaniu podbramkowym zimną głowę zachował br. Dominik Król i nie dał szans bramkarzowi. Salezjanie nie stracili jednak ochoty do gry i strzelili kontaktowego gola również w zamieszaniu podbramkowym.  Gra się wyrównała, ale jednak szybkie wyprowadzenie akcji przez naszą drużynę skończyło się pewnym strzałem br. Jakuba Gościńskiego, który podwyższył wynik na 4:2. Stała się jednak rzecz nieoczekiwana, gdyż tuż po wznowieniu gry Salezjanie zdobyli swojego kolejnego gola. Próba dośrodkowania przerodziła się w nieoczekiwany strzał i ku zaskoczeniu wszystkich piłka wpadła tuż pod poprzeczką. W nerwowej końcówce utrzymaliśmy zwycięski wynik i nasze pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018 stało się faktem!

Salezjanom dziękujemy za świetną oprawę meczu, za ich gościnność i serdeczność!

Przed nami kolejne wyzwania, dlatego liczymy na wsparcie naszych kibiców!