Turniej o tytuł mistrza bilarda WSD Redemptorystów w Tuchowie

16 maja został rozegrany mecz finałowy turnieju bilardowego, którego stawką był tytuł mistrzowski WSD Redemptorystów w Tuchowie. W decydującym pojedynku zwyciężył br. Tomasz Wierzbicki CSsR pokonując 6:2 br. Marcina Wojdana CSsR. Trzecie miejsce zajął br. Norbert Żukliński pokonując br. Roberta Borzyszkowskiego 5:1.

W turnieju wzięło udział 16 osób, w tym aż trzech ojców. Rozgrywki w klasyczną odmianę „8 bil” były prowadzone w czterech czteroosobowych grupach. Z każdej grupy dwóch zawodników z najlepszym bilansem kwalifikowało się do fazy playoff, którą rozpoczęliśmy od ćwierćfinałów. Wraz z kolejnymi fazami wzrastał dystans partii – w grupach do 3 wygranych partii, ćwierćfinały do 4, półfinały i mecz o 3 miejsce do 5 oraz finał do 6.

Mecze rozgrywaliśmy na stole bilardowym, który został ofiarowany naszemu seminarium przez dobroczyńców. Przy jego złożeniu pracował wybitny specjalista, były mistrz Polski – Michał Lichodziejewski.

W turnieju do wygrania były książki o tematyce sportowej dla najlepszej czwórki, zaś każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Na nagrodach swój autograf złożył zwycięzca oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski – Tomasz Kapłan.

Turniej dostarczył wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil. Dla niektórych była to okazja do przypomnienia sobie gry w bilard po dłuższym okresie przerwy, inni zaś stawiali swoje pierwsze „bilardowe” kroki. Wszyscy uczestnicy mogli doświadczyć niewątpliwego uroku tego sportu, który uczy opanowania i perspektywicznego myślenia.