Proszę Państwa! Co to był za mecz…!

W III rundzie Ligi Seminaryjnej reprezentacja piłkarska Redemptorystów pokonała na wyjeździe drużynę Salezjanów 5:1. Beniaminek z Tuchowa odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej rozgrywek seminariów duchownych z Małopolski.  Mecz rozgrywany na Orliku przy ul. Tynieckiej w Krakowie, mimo deszczowej pogody był niezwykle emocjonujący. Pierwsze minuty spotkania należały do Salezjanów, vice-liderów tabeli, którzy próbowali strzałami z dystansu zaskoczyć bramkarza Redemptorystów. Dzięki skutecznej obronie piłkarze z Tuchowa przeszli do ofensywy i jeszcze w pierwszej połowie, po strzale br. Jakuba Gościńskiego wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Strzelony gol dodał skrzydeł Redemptorystom, którzy coraz śmielej atakowali bramkę gospodarzy. Dzięki temu udało im się przed końcem pierwszej połowy podwyższyć wynik na 2:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się kapitan drużyny redemptorystów, zdobywając bramkę z rzutu wolnego. W drugiej połowie Salezjanie starali się odrobić stratę bramkową. Po faulu redemptorystowskiej obrony tuż przed polem bramkowym, wykonywali rzut wolny. Wykorzystując zamieszanie napastnik gospodarzy strzelił bramkę kontaktową na 2:1. Strzelony gol zmotywował na nowo obie drużyny do ofensywnej gry. Skuteczniejsi w tym fragmencie gry byli Redemptoryści, którzy zdobyli trzecią bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego br. Tymoteusz Macioszek strzałem z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi rywali. Po chwili wynik na 4:1 podwyższył br. Gościński, który ustrzelił w tym meczu hat-tricka. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem drużyna gości wykonywała rzut wolny. Strzał br. Łukasza Vettera w długi róg bramki, zakończony piątym golem, pokazał zdecydowana dominację Redemptorystów, zwłaszcza w stałych fragmentach gry. Odniesione zwycięstwo duchowych synów św. Alfonsa było piękne nie tylko ze względu na wynik, ale także z powodu nowych strojów piłkarskich, które Redemptoryści po raz pierwszy założyli w oficjalnym meczu. Jak mówili sami zawodnicy po odniesionej victorii, koszulki z herbem seminarium zobowiązują do mistrzowskiej gry.